mgr GRZEGORZ KOMPERT
tel: 730-009-616
strona www


W gabinecie prowadzi:

- Psychoterapię osób dorosłych;
- Psychoterapię par i małżeństw;
- Psychoterapię rodzinną;
- Psychoterapię nastolatków;
- Warsztaty i szkolenia [Poligon rodzica nastolatka, Strefa nastolatka];


- Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
- Pracuje w nurcie systemowym oraz psychodynamicznym.

Obszary pracy:

- z osobami dorosłymi to m.in: lęk,depresja, niskie poczucie własnej wartości, problemy w relacjach z ludźmi (partnerami, dziećmi, w pracy), kryzysy życiowe (żałoba/strata,rozwód, trudności w rodzinie, małżeństwie, trudności wychowawcze, przemoc, doświadczenie przemocy), silna reakcja na stres, psychologiczne podłoże chorób.
- z parami to m.in: zdrada w związku, trudności w komunikacji, osłabienie relacji, brak zrozumienia, szacunku, osamotnienie w parze, kontekst rozwodu/separacji.
- z rodzinami to m.in: osłabienie więzi, trudności w komunikacji, kryzysy rodzinne (strata/żałoba, rozwód, choroby itp.), trudności wychowawcze, trudności we wzajemnych kontakatach, choroby psychosomatyczne w rodzinie związane z emocjami).
- z młodzieżą to m.in.: problemy emocjonalne, zaburzenia w zachowaniu, żałoba, fobie/lęki, stres pourazowy, agresja, sytuacja rozwodu w rodzinie, depresja, niesmiałość.

Wykształcenie:

- Psychoterapeuta, Pedagog.
- Ukończył 4-letni całościowy kurs psychoterapii w OSS Kraków, który posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
- Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
- Ukończył we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii roczne Studium Psychoterapii Par.
- Odbył kurs doskonalający PSYCHOTERAPIA PRAKTYCZNA obejmujacy udział i obserwację w psychoterapii grupowej organizowany przez Katedrę Psychoterapii UJ w Krakowie.
- Odbył staż kliniczny na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.
- Ukończył roczne Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej w Katowicach.

Doświadczenie:

- Ponad 10-letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i interwencyjnej z rodzinami oraz osobami dorosłymi w OIK w Jaworznie oraz w gabinecie Więź.
- Praca psychoterapeutyczna z dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą w ramach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
- Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziecmi i młodzieżą w grupach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Ośrodek Interwnecji Krzysowej w Jaworznie.
- Współpraca z firmami szkoleniowymi w zakresie prowadzenia warsztatów i treningów umiejętności wychowawczych z dorosłymi oraz rodzinami z terenu Województwa Śląskiego [rodziny zagrożone wykluczeniem, rodziny zastępcze].
- Prowadzenie i współprowadzenie warsztatów umiejętności wychowawczych (ABC wychowania, Akademia Dobrego Rodzica,Poligon rodzica nastolatka, warsztaty w ramach projektów), warsztatów dla par (Lato z parą), warsztatów i grup młodzieżowych w OIK Jaworzno oraz w gabinecie Więź.
- Prowadzenie i współprowadzenie warsztatów profilaktycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie miasta Jaworzna oraz zajęć profilaktycznych dla dzieci i dorosłych (PTTK Jaworzno, WOLANT Jaworzno) oraz dla podopiecznych oraz kadry PPOW w Jaworznie oraz prowadzenie prelekcji dla dzieci i młodzieży ze szkół we współpracy z MULTIKINO Jaworzno.